Popis zábalů

Lenka Dittrichová

Hřejivý rašelinový zábal
Hřejivý rašelinový zábal

Jde o jednorázové obklady tvořené vrstvou směsi jílu a rašeliny mezi dvěma foliemi. Na pokožku se přikládají propustnou folií a ohřívají se pomocí nosičů tepla, které se aplikují na nepropustnou vrstvu obkladu. Dochází k mírnému prohřátí tkáně v místě aplikace, zlepšení prokrvení a k zlepšení regeneračních procesů v kůži a podkoží. Rašelinové zábaly jsou vhodné před masáží, kdy se svaly prohřejí, uvolní a masáž je pak účinnější a hlubší. 

Léčivý parafínový zábal
Léčivý parafínový zábal

Parafín je speciální vosk obohacený vitamínem E, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje tkáně, prokrvuje, otevírá póry, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, změkčuje mozolovitou, suchou nebo popraskanou pokožku rukou, nohou a loktů. Ruce jsou hladké, hebké a sametové. Je vhodný při artritidě, revmatismu, bolesti rukou, chorobách pohybového aparátu, chorobách drobných kloubů končetin.

Skořicový zábal (anticelulitidní)
Skořicový zábal (anticelulitidní)

Skořicový zábal silně prokrvuje a prohřívá. Tím se zlepšuje látková výměna, detoxikace, odvod přebytečné vody a odbourávání podkožního tuku. Tento zábal je často využíván při tvarování postavy. Cílem je celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou a úbytek objemu. Vypíná pokožku a celkově jí omlazuje. Po tomto zábalu budete mít nejen úžasně provoněnou pokožku, ale skořice také zklidňuje a uvolňuje mysl a přispívá k lepší termoregulace těla.